75 пилоти от България, Македония, Румъния и Турция караха в съботния ден край Плевен

75 пилоти от България, Македония, Румъния и Турция караха в съботния ден на летищен комплекс „Долна Митрополия”, съобщават от Българската федерация по мотоциклетизъм. Плевен по време на финалния кръг на BMU Европейски шампионат по СуперМото, както и финала на Републиканския ни пистов шампионат.

СуперМото:
Александър Георгиев ( МСК Плевен, КТМ) спечели квалификацията с най-бърза обиколка – 1:26,292 минути в клас OPEN. Интересното е , че в неговото време влязоха още трима състезатели, но разликата е в хилядни от секундата. Хакан Халми ( МСК Севлиево, КТМ) – 1:26,384 минути. Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт, КТМ) – 1:26,602 минути, а Янко Ташев ( МСК Ридо, ТМ) – 1:26,606 . Халми и Иванов участват  за клас S3, Георгиев и Ташев в OPEN. Двата класа караха заедно на пистата за 20 минути състезателно време. При SM Junior (  65 и 85 кубика) квалификацията спечели Виктор Нейчев ( Еър макс рейсинг, КТМ) – 1:31,991 минути, а при най-малките Живко Иванов (Панчо рейсинг тим, КТМ) направи 1:40,651 минути.

В неделя от 10:30 часа на пистата в Долна Митрополия ще започнат стартовете за Grand prix Bulgaria 2018.