Ивет Горанова е №9 на България при младите спортисти

Класираха плевенчанката на деветата позиция в анкетата на Viasport.bg

Ивет Горанова бе поставена на девето място в осмото издание на анкетата за "Най-добър млад спортист на България за 2018 година", организирана от Viasport.bg, S Media и Фондация „Играй с Развитие“. Плевенчанката събра 358 точки от спортните журналисти, които определиха лекоатлетката Александра Начева за победителка.

През изминалата година Ивет Горанова спечели първото бронзово отличие за българското карате от световното първенство за жени в кат. до 55 кг "кумите" в шампионата в Мадрид. Освен това, тя стана балканска шампионка за жени, пета отборно на европейското за жени и втора в турнир за Световната купа до 21 г. в Хърватия.

"Много са лишенията, но за сметка на това, когато резултатът дойде си щастлив и не съжаляваш за нищо", каза Ивет по време на награждаването.