Министър Кралев: Убеден съм, че на Ивет предстои бляскаво спортно бъдеще и тепърва ще ни радва с успехите си!

Красен Кралев поздрави плевенчанката за спечеления бронзов медал от европейското първенство по олимпийско карате

Нов голям успех за каратистката Ивет Горанова! Българката победи световната номер 1 в категория до 55 килограма Анжелика Терлюга и спечели бронзов медал от европейското първенство по олимпийско карате, което се провежда в Гуадалахара (Испания). Горанова за втори път победи украинската състезателка, с която се справи и на Световното през 2018 година, когато спечели исторически първи медал за България от такъв форум.

Ивет Горанова е първата жена в историята на българското олимпийско карате с медал от Европейско първенство и едва вторият състезател след Борислав Иванов, който има четири бронзови отличия.

"Убеден съм, че на Ивет предстои бляскаво спортно бъдеще и тепърва ще ни радва с успехите си!", написа министър Красен Кралев на профила си във Фейсбук