Спартак изпусна Рилски спортист в Самоков

Плевенчани са с баланс 9-14

Рилски спортист записа важна победа в борбата за четвъртото място в Националната баскетболна лига. В предпоследния си мач от редовния сезон тимът направи драматичен обрат срещу Спартак Плевен у дома с 93:88. Двубоят бе много оспорван, като домакините бяха в ролята на догонващи през второто полувреме, но в последните минути стигнаха до успеха, съобщава bgbasket.com.

Победата бе 12-а за тима от Самоков, който има и 11 поражения. Отборът от Плевен е с баланс 9-14. В последния кръг Рилски спортист приема Ямбол, докато Спартак посреща Академик София.

За Спартак Константин Коев се отчете с 22 точки и 7 борби, като вкара шест тройки. Иван Лилов има 15 точки и 9 асистенции. С 14 точки е Денислав Вутев, а по 12 имат Цветослав Острев и Николай Маринов.