Завърши Гран При Левски, над 3000 човека изгледаха оспорваните маншове във всички класове

bfm.bg

plevenutre.bg

Над 7000 души гледаха битките по мотокрос на Гран При Левски

74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе

Огромен интерес от страна на мотоциклетните фенове имаше днес по време на 3-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос в с.Козар Белене, Община Левски. Над 3000 човека изгледаха оспорваните маншове във всички класове, като 74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе.

В клас МХ 65сс. Мирослав Димитров ( Марица Рейсинг Тим, КТМ, 50 точки) беше над всички и убедително спечели двата манша, като и в двете състезания зад него финишираха Венцислав Тошев ( МСК Севлиево, КТМ,44 точки ) и Тихомир Йорданов ( МСК Девня Марцианопол,КТМ,40 точки). При МХ 85 се получи същата ситуация в крайното подреждане. Християн Георгиев             ( Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 точки) победи конкуренцията, а на втора и трета позиция след Георгиев завършиха Виктор Бориславов( Мотоспорт Варна, КТМ, 44точки) и Живко Иванов           ( Диана Рейсинг, КТМ, 40 точки). Майкъл Иванов ( Тексим мотор спорт, КТМ) кара изключително днес в МХ 2 и показа за пореден път огромния си потенциал и талант. Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите състезатели. В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 секунди пред Жулиан Георгиев    ( Несебър мото, КТМ), а във втория с близо 40 секунди пред Димитър Грозданов ( МХ Тийм Симитли, КТМ). Двата класа МХ 1 и МХ2 караха заедно, а накрая се получи следното крайно класиране от маншовете:
МХ 2 . Първо място за Майкъл Иванов ( 50 точки), втори Димитър Грозданов ( 40 точки), трети Жулиан Георгиев ( 37 точки). За МХ1 с актив от 50 точки краен победител стана Любомир Васев ( Тексим Мотор спорт, Ямаха). На второто място за награждаване се качи Стефан Нейчев ( Еър Макс рейсинг, Ямаха, 44 точки), а трети е Калоян Илиев ( МСК Севлиево,КТМ, 40 точки).
В МХ и МХ-40 40 бяха най-много пилоти. 33-ма застанаха на стартовата бариера в битка за по –предно класиране в двата класа. Мартин Тодоров ( М6 Ямаха Рейсинг тим, Ямаха) победи конкурентите си и в първия и втория манш.  След него в МХ -40 останаха Атанас Петров ( АИТ Рейсинг Тим,КТМ,42 точки) и Юлиан Райчев ( Панчо рейсинг тим,Кавазаки) . За МХ първата позиция в крайното подреждане е за Григор Царев ( Джей Ар Си Моторспорт, КТМ, 50 точки). Втори стана Николай Колев ( СК Велико Търново, Хонда, 44 точки), на третото място с общ сбор от 36 точки е Людмил Александров (Мездрея МХ Рейсинг, Ямаха).

Следващият 4-и кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 1 и 2 юни на мотополигон „ Ридо” в Самоков.