Йоана Константинова се класира за втория кръг на "Bulgaria Cup" - pleven.utre.bg

Йоана Константинова се класира за втория кръг на "Bulgaria Cup"

28 май 2019, 21:45 | plevenutre.bg
  • Снимка:
    БФТенис

Роси Денчева и Иван Монов отпаднаха

24 родни таланти (11 юноши и 13 девойки) се класираха за втория кръг на най-престижния международен турнир за младежи у нас през годината - Bulgaria Cup. Надпреварата е под егидата на Европейската тенис асоциация, от най-високата Първа категория и е сред най-важните състезания за родните таланти в календара за 2019 г. В турнира участват двете ни национални формации до 14 г. по програмата "Новите шампиони". Отбор "А" - Адриано Дженев, Илиян Радулов, Йоана Радулова и Мария Рогачева с треньор Георги Чочев, и отбор "Б" - Виктор Марков, Георги Георгиев, Росица Денчева и Ангела Ганева с треньор Даниел Ангелов.
В София е №1 в Европа при момчетата до 14 г. Ярослав Демин (Русия), а това състезание е страхотна възможност за българските тенисисти да се конкурират с играчи от топниво. Шампионите на първото издание на Bulgaria Cup през миналата година - Константин Жейнов (Русия) и Фатма Идризович (Сърбия), впоследствие спечелиха и финалния "Мастърс" за 8-те най-добри до 14 г. за 2018-а година. Надпреварата се провежда на базата на „Национален ОББ тенис" в Борисовата градина.
Финалите са в неделя преди обед. Bulgaria Cup се организира от Българската федерация по тенис и Националния ОББ тенис център в партньорство със Smile Events.

Резултати на българските тенисисти от днес :

Юноши :

№6 Адрияно Дженев (TK "Хасково", гр.Хасково) – Данил Блинов (Русия) 6-1, 6-0

№8 Илиян Радулов (TK "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – Луис Гарсия (Испания) 6-1, 6-1

Джордж Лазаров (TK "Дема", гр.София) – Бора Чанкая (Турция) 6-0, 6-4

Ферхат Рашидов (TK "Асеновград", гр.Асеновград) – Марк Лундер (Словения) 6-1, 6-1

№10 Виктор Марков (TK "Диана", гр.София) – Калоян Кръстев (ТК "Малееви", гр.София) 6-0, 6-0

№16 Георги Георгиев (TK "Свиленград", гр.Свиленград) – Ариан Лакшманан (Индия) 6-2, 6-2

Димитър Пенчев (TK "Кристи", гр.Дряново) – Жул Люру (Франция) 6-4, 7-5

Робен Гавани (ТК "Витоша", гр.София ) – Жулиян Цикович (Хърватия) 6-1, 6-4

Дейвид Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) – №11 Павел Маринов (TK "Супер Спорт", гр.Варна) 7-6(4), 4-6, 6-3

Георги Сендов (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив)– Деян Валентинов (ТК "Мачбол ", гр.Монтана) 1-6, 6-3, 6-0

Велизар Илиев (ТК "Барс", гр.Велико Търново) – Амит Шахар (Израел) 6-2, 6-2

№1 Ярослав Демин (Русия) – Рахамин Чалгъджян (ТК "Диана", гр.София) 6-0, 6-0

№9 Алекса Писарич (Сърбия) – Борислав Златанов (TK "Пазарджик", гр.Пазарджик) 6-1, 6-2

№15 Крис Спиру (Гърция) – Християн Боримечков (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-2, 6-2

№5 Клемент Кубяк (Франция) – Ангел Владов (TK "Супер Спорт", гр.Варна) 7-6(2), 6-1

Оуен Кросет (Швейцария) – Мартин Поповски (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-0, 6-2

№7 Зоран Лудоски (Сърбия) – Атанас Георгиев (ТК "Албена", гр.Пловдив ) 6-1, 6-1

№3 Родриго Мендез (Мексико) – Анас Маздрашки (TK "Егалите", гр.Несебър) 6-1, 6-1

№2 Марк Мажданич (Германия) – Виктор Киров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-4, 6-2

Александър Фехер (Унгария) – Калоян Георгиев (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 7-6(3), 6-2

Елиас Шуман (Австрия) – Никола Сийчанов (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-1, 6-4

Лео Ракулет (Франция) – Христиан Биджев (ТК "Малееви", гр.София) 6-0, 6-0

Георге Кузма (Румъния) – Стефан Тонев (ТК "15:40", гр.София) 6-0, 6-0

Илиян Гургов-Стоянов (Великобритания)– Борислав Кирилов (ТК "Вектор Тенис Спорт", гр.София) 6-1, 6-2

№14 Виктор Фридрих (Великобритания) – Хари Радков (TK "Левски", гр.София) 6-7(5), 6-1, 7-5

№4 Даниел Хазиме (Русия) – Антоний Ангелов (ТК "Изида", гр.Добрич) 6-1, 6-3

Финикс Уиър (Великобритания) – Ангел Ангелов 6-0, 6-1

№13 Вук Раденович (Сърбия) – Рафаел Зард (ТК "Диана", гр.София) 6-2, 6-4

Артьом Храшенков (Украйна) – Димитър Байчев (ТК "Хасково", гр.Хасково) 6-2, 6-0

Артьом Пугач (Русия) – Петър Йорданов (ТК "Шуменец", Шумен) 6-1 6-4

Лазар Димитриевич (Сърбия) – Димитър Чилов (TK "Августа Траяна", гр.Стара Загора) 6-3, 6-2

№12 Тиаго Антонио (Франция) – Иван Монов (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) 6-0, 6-0


Девойки :

№7 Анастасия-Александра Николова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) – Алиса Борисова (ТК "1882", гр.София) 6-0, 6-3

Лидия Енчева (ТК "Силистра", гр.Силистра) – Йоана Дряновска (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-1, 6-3

Никол Цветкова (ТК "Албена", гр.Пловдив) – Хатхерсут Ассанова (Казахстан) 6-3, 6-2

Преслава Кръстева (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – Ана-Мария Семионова (Естония) 6-0, 6-0

Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София) – №14 Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) 5-7, 1-6

Яна Кирчева (ТК "15:40", гр.София) – Парис Сорбет (Франция) 6-2, 6-2

Сиана Кавръкова (ТК "Албена", гр.Пловдив) – Емиил Сарпе (Молдова) 7-6(3), 7-5

№13 Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – Галена Кръстенова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) 6-0, 6-1

Каталина Петрова (ТК "15:40", гр.София) – Карла Салат (Испания) 6-0, 2-6, 6-4

Йоана Монева (Йоана Монева) – Диана Рсовач (Австралия) 2-6, 6-2, 6-0

Саня Джурджевич (Сърбия) – Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) 2-6, 1-6

Константина Тембриоти (Кипър) – Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) 0-6, 4-6

№15 Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) – Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 7-5, 6-3

Десислава Меразчиева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Петра Козо (Унгария) 2-6, 4-6

Ками Ошер (Израел) – Мая Александрова (ТК "Диана", гр.София) 6-0, 6-1

№2 Алиса Барановска (Украйна) – Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-1, 6-2

№3 Яна Стоянова (Македония) – Елизара Янева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 3-6, 6-1, 6-0

№1 Ярослава Барташевич (Русия) – Мелис Расим (ТК "Албена", гр.Пловдив) 6-2, 6-1

№6 Диана Леманова (Русия) – Патриция Маринова ( ТК "Дема", гр.София) 6-0, 6-0

№11 Джун Бьорк (Швеция) – Рая Момчева (ТК "Про спорт", гр.София) 6-2, 6-1

№5 Сара Илиев (Франция) – Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) 7-6(5), 6-2

Мария Рогачева (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Анастасия Грешкина (Русия) 2-6, 1-6

Алиса Фридрих (Украйна) – Атина Пападопулу (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) 6-1, 6-4

Андреа Иванова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) – Найра Геворкян (Русия) 2-6, 2-6

София Сергиева (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) – Юлия Герман (Молдова) 0-6, 0-6

№16 София Девас (Великобритания) – Натали Добрева (ТК "15:40", гр.София) 6-1, 6-2

Александра Ляпева (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) –Александра Мая (Гърция) 1-6, 2-6

Мегън Кунинска (ТК "Кристи", гр.Дряново) – № 4 Йована Груйч (Сърбия) 2-6, 1-6

№10 Миа Ристич (Сърбия) – Стефани Георгиева (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-1, 6-2

Венета Генчева (ТК "Бароко Спорт", гр.София ) – №8 Емилия Здравкович (Сърбия) 0-6, 0-6

Гергана Бунева (ТК "Банкя", гр.София)– Аня Станкович (Сърбия) 0-6, 1-6

Дария Тудор (Румъния) – Виктория Санкийска (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6-4, 6-3



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета