България с Роси и Йоана в състава си се класира за 1/2-финалите на престижен турнир в Италия

Утре българките ще играят на полуфиналите срещу Италия

Националните отбори на България за момчетата и момичета до 12 г. записаха нови победи на много престижен турнир в Резато (Италия). Така българчетата завършиха убедително на първо място в групите си. Родните таланти записаха по три победи от три мача.

При момчетата България се наложи драматично с 2-1 победи над отбора на Словения.

В първата среща Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) отстъпи с 3:6, 2:6 на Лука Албрехт 3:6,2:6.

След това Александър Василев (ТК "15:40", гр.София) направи страхотен обрат срещу Марко Ретел. Василев губеше със сет и 0:4 за да спечели с 3:6, 6:4, 6:2 в мач продължил три часа.

За класиране за полуфиналите, българчетата трябваше да спечелят срещата по двойки. В нея Ивайло Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Александър Василев победиха със 7:5, 7:6 Албрехт и Ретел. Във втория сет нашите успяха да направят обрат от 0:4. Така България спечели първото място в групата и утре ще играе срещу домакините от Италия.

При момичетата България разгроми с 3-0 победи Словения.

Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) се наложи с 6:3, 7:5 над Нала Ковачич. Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) не загуби гейм – 6:0, 6:0 срещу Зала Внук. В срещата по двойки Йоана Константинова и Ивона Савекова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) победиха с 4:6, 7:6/5/, 10-8 Нала Ковачич и Зала Внук. Така нашите момичета завършиха убедително на първото място с три победи от три мача. Утре българките ще играят на полуфиналите срещу Италия.

България получава за първи път покана за участие в този турнир. Тя идва Тази благодарение на добрите резултати на детско-юношеския тенис и работата на Българската федерация по тенис.

В турнира се участва само със специална покана от организаторите. В надпреварата участват водещите 8 държави при подрастващите тенисисти.

Капитани на нашите отбори са националните треньори по програмата „Новите шампиони" Михаил Минчев и Велиан Бакалов. Мачовете са съставени от два сингъла и среща по двойки.

При момчетата България е представена от Александър Василев (ТК "15:40", гр.София), Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) и Ивайло Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново).

При момичетата България е в състав : Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен), Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) и Ивона Савекова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).