Тихомир Иванов отива на финала в скока на височина на Диамантената лига

25-08-2019, 14:37

интернет

pleven.utre

Той се класира за последния турнир на комерсиалната верига за сезон 2019 в Цюрих на 29 август

За първи път в кариерата си Тихомир Иванов ще участва във финала в скока на височина на Диамантената лига, съобщава bgathletic.com. Той се класира за последния турнир за дисциплината си на комерсиалната верига за сезон 2019 в Цюрих на 29 август.
След участието си в Париж българинът се нареди 12-и в генералното класиране, след като със седмо място добави 2 точки към досегашните си 6. Общо 12 атлети ще се състезават във финала. Иванов трябваше да чака обаче развръзката в надпреварата във френската столица, защото двама от атлети след него в общото подреждане се наредиха преди българина. Майкъл Мейсън (Кан) спечели надпреварата с 228 см и се премести от 18 на 10-о място в генералното подреждане.
Матеуз Призбилко (Гер) също дойде с 1 точка в Париж и 18-о място, в един момент се бореше за трета позиция, но впоследствие се смъкна до четвърто място в турнира и с общо 6 точки остана 16-и в генералното.
Андрий Проценко (Укр) и Иля Иванюк също с 228 см са втори и трети в Париж.