Спартак 1919 победи Черноморец с 2:1 в Елитната група на България до 15 г.

"Гладиаторите" постигнаха пълен обрат над съперника на стадион "Спартак"

Спартак 1919 победи "Черноморец" с 2:1 в Елитната Група на България до 15г. "Гладиаторите" постигнаха пълен обрат над съперника на стадион "Спартак".

Срещата започна равностойно, но още в 5-тата минута "Черноморец" поведе в резултата след лоша организация на плевенската отбрана. Минути след гола за гостите Спартак получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Калоян Иванов. Момчил Емилев застана зад топката, но не уцели вратата. Така до полувремето резултата остана непроменен - 0:1 за Черноморец. В отбора бяха направени две принудителни смени - Момчил Емилев и Никола Георгиев бяха заменени от Петър Стефанов и Светослав Филипов.

През втората част отборът на Спартак бе много по-активен в атака. След няколко положения се стигна до изравнителното попадение, дело на роденият през 2006г. Мартин Ганчев. Нападателят проби и с прецизен удар в далечния ъгъл отбеляза първото си попадение за сезона в Елитната Група. Няколко минути по-късно "гладиаторите" стигнаха до пълен обрат - новото попълнение на отбора, Петър Стефанов.

До края на срещата и двата отбора имаха възможност да отбележат.

Спартак 1919 записа първа победа в Елитната Група на България до 15г. за първия сезон.

Тази събота "гладиаторите" гостуват на лидера в Елитната Група - Черно Море във Варна.