Спартак изпусна Академик Бултекс 99, ще играе за третото място на Купа Пловдив

Академик Бултекс 99 победи Спартак Плевен със 79:75

Академик Бултекс 99 и Левски Лукойл ще играят на финала на традиционния турнир по баскетбол за Купа Пловдив в зала СИЛА. Двата отбора спечелиха днешните си срещи и утре от 18 часа ще спорят за трофея. Преди това, в 16 часа загубилите Спартак Плевен и румънския Питещ ще определят третия в класирането.

Академик Бултекс 99 победи Спартак Плевен със 79:75, след като успя да обърне нещата в своя полза в последната четвърт. Мачът тръгна равностойно, домакините водеха с 18:16 след първата четвърт, но плевенчани излязоха с точка напред 35:34 на полувремето. В третата четвърт надмощието на гостите продължи, като Вутев, Маринов и Маринчешки показаха добра игра от тройката, а далечната стрелба не вървеше при пловдивчани. Така Спартак взе аванс от 61:55 преди последната решителна четвърт. В нея Академик Бултекс 99 изравни при 71:71 и успя да обърне нещата в своя полза. Центърът Обрад Томич бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Уилям Пери вкара 14, Васил Бачев – 12, Тенчо Тенчев - 10, Мартин Сотиров и Василие Кнежевич - по 9, Алекс Лонг - 4 точки. За Спартак Николай Маринов бе най-полезен с 23 точки. Димитър Маринчешки добави 17, а Денислав Вутев - 16.

В другата среща Левски Лукойл победи Питещ със 76:61, след като на почивката губеше с 43:44. Йордан Минчев бе най-резултатен за Левски с 22 точки, Брандън Йънг добави 14, Чавдар Костов 12, Куан Чийтъм 10, а Джайлс Смит 9.
В паузата между двата мача турнирът бе официално открит от Здравко Димитров, клубният президент Васил Врачев и спортният директор на домакините Тина Димитрова. В залата имаше специална кутия за набиране на средства за операция и рехабилитация за шефа на съдийката комисия Владимир Цеков. Събраните средства ще бъдат удвоени лично от президента на пловдивския тим Васил Врачев.