Спартак загуби драматично от Ямбол

Мачът беше равностоен през цялата си продължителност и премина през доста обрати

Ямбол записа първата си победа за сезона в НБЛ, след се наложи драматично над Спартак Плевен като домакин в зала „Диана“ с 99:97. Александър Матушев донесе успеха на тима с кош в последните секунди, съобщава официланият сайт на НБЛ.

Ямболци изоставаха сериозно до почивката след силна втора четвърт на суперника си. Мачът беше равностоен през цялата си продължителност и премина през доста обрати.

Матушев записа общо 22 точки и 6 борби за победителите, 15 плюс 8 добави Петър Вукович, а с 13 плюс 6 се отчете Шакил Калхун.

За Спартак петимата титуляри завършиха с двуцифрен актив и изиграха общо 186 от 200 минути на отбора. 23 точки и 6 борби регистрира Николай Маринов, а по 19 отбелязаха Димитър Маринчешки (7 борби) и Николай Титков.

И двата отбора са с актив 1-4 до момента, като в следващия кръг ямболии гостуват на Черноморец, а плевенчани – на Черно море Тича.