Плевенчани спечелиха шампионски титли в Третия турнир по лека атлетика “Заедно срещу насилието"

263 деца от 16 клуба от осем области участваха в надпреварата

263 деца от 16 клуба от осем области участваха в Третия турнир по лека атлетика “Заедно срещу насилието“, организиран от Зонта клуб Велико Търново, Община Велико Търново и Спортен клуб “Етър Академик“.

Надпреварата бе открита с националния химн, след което участниците бяха приветствани с добре дошли от Елина Александрова от Зонта клуб и Петко Павлов- директор на Общинско предприятие „Спортни имоти и прояви“, който поздрави спортистите от името на кмета инж. Даниел Панов.

За всички състезатели и треньори имаше пакети, осигурени от спомоществувателите “Лактима“ ЕАД гр. Велико Търново и Хлебозавод “Стражица”, а призьорите получиха медали.

Турнирът се проведе в навечерието на държавните първенства по лека атлетика в зала и бе добра възможност за сверяване на часовниците, относно степента на подготовка на състезателите, при отлични условия в закритата писта на стадион „Ивайло“.

Младите атлети премериха сили на 60 метра, скок дължина и тласкане гюле в няколко възрастови групи, като състезанието бе част от кампанията на Зонта клуб срещу насилието над жени и деца.

Шампионски титли в спринта спечелиха Василена Славова „Етър- Академик“ /В. Търново/, Симеон Симеонов и Александър Иванов „Браун Тим“ /В. Търново/, Ивет Миронова и Сияна Колева „Атлетика 2012“ /В. Търново/, Еница Станчева /Русе/, Ивайло Крумов „Феникс“ /Плевен/, Столетко Иванов „Олимпия“ /Враца/, а съотборниците в „Локомотив“ /Русе/ Мехмед Мехмедов и Даниел Трифонов си поделиха първото място с еднакви времена.

В скока на дължина със златни медали се окичиха: Василена Славова „Етър- Академик“, Тодория Нешева „Ивайло- 93“ /В. Търново/, Лъчезар Вълчев „Лудогорец“ /Разград/, Виктор Вангелов КЛАСА /София/, Илиян Данаилов „Локомотив“ /Русе/, Александър Василев УСШ „Шумен“, Ема Костадинова, Ивет Миронова, Сияна Колева и Ивалин Бояджиев „Атлетика- 2012“.

В сектора за тласкане на гюле победители станаха Деница Маринова „Ивайло- 93“ и Валентин Христов „Георги Дъков“ /Плевен/.