Спартак 1919 с победа и загуба в първите проверки на турска земя

"Гладиаторите" са на подготовка в Алания

Отборът U17 на Спартак 1919 записа категорична победа в първата си контрола на лагера в Алания, Турция. "Гладиаторите" победиха с 4:0 иракския Мосул Сити. Плевенчани доминираха през цялото време и създадоха куп опасности пред съперниковата врата. Първият гол отбеляза Йордан Желев след асистенция на Християн Петков. Второто попадение бе дело на капитана Асен Русинов, който бе отлично изведен от Георги Радев. Третият гол също падна преди почивката. Негов автор бе Теодор Георгиев, а Станислав Петков му асистира по отличен начин. След почивката азиатският съперник бе по-активен и създаде няколко положения, но Димитър Стефанов бе на мястото си и когато трябваше да се намесва, го правеше по най-добрият начин. В хода на второто полувреме Спартак 1919 отново взе инициативата и създаде редица красиви атаки. Четвъртото попадение бе дело на направилия много силен мач Пламен Иванов. Той бе намерен на границата на наказателното поле след красив пас с пета на Асен Русинов. С мощен изстрел Иванов порази вратата на съперника за четвърти път и оформи крайното 4:0.

При U15 Спартак 1919 допусна поражение с 4:1 от същия съперник, но повечето от играчите на съперника бяха родени през 2003г.

Тази вечер предстои и първата контрола на U14 на турска територия. Спартак 1919 среща "Алания Беледиеспор" - началният час е 18.00ч. местно време