В Плевен се проведе втори турнир до 9 и 10 г. от веригата „Киндер +“

В надпреварата взеха участие 71 момчета и момичета от 30 клуба в страната

На кортовете на ТК "Плевен 90", гр.Плевен в красивия парк "Кайлъка" се проведе втория турнир до 9 и 10 годишна възраст от веригата „Kinder Joy of moving Tennis Trophy". В надпреварата взеха участие 71 момчета и момичета от 30 клуба в страната.

България се включва в програмата за четвърта поредна година. След отлаганията поради епидемията от коронавирус, в календара на БФТ се предвидени 6 турнира във възрастовите групи до 9 и 10 г. и 4 турнира до 11 и 12 г. В тях децата ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали.

Финалният международен турнир ще се проведе през м. ноември в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания. В него се очаква да участват също така националните шампиони по този проект от много европейски страни.

При момчетата до 9 г. Самуил Милков (ТК "Черноморец ", гр.Бургас победи във финала с 5-3 Филип Ненчев (ТК "Враца 2013", гр.Враца). В мач за третото място Даниел Стоянов (ТК "Нефтохимик", гр.Бургас) се наложи с 4-0 над Алекс Сархачев (ТК "15:40", гр.София).

При момичетата до 9 г. Рая Маркова (ТК "Розова долина", гр.Казанлък) се наложи на финала над победителката от първия турнир Лара Борисова (ТК "1882", гр.София) с 4-2.

В спор за третото място Мария-Магдалена Янакиева (ТК "Хасково", гр.Хасково) победи с 4-2 Симона Попова (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив).

При момчетата до 10 г. Пламен Колев (ТК "Про спорт", гр.София) победи драматично на финала с 5-4 (2) Симеон Луканов (ТК "Славия", гр.София). В мач за третото място Димитър Топчийски (ТК „Авеню", гр. Бургас) се наложи с 5-4(0) над Адриан Христов (ТК "Дема", гр.София).

При момичетата до 10 г. Кристина Кънева (ТК „Албена", гр. Пловдив) постигна втора турнирна победа. Втора завърши Никол Нунева (ТК "Славия", гр.София), трета е Радина Средкова (ТК "Про спорт", гр.София), а четвърта Кристияна Колева (ТК "Кристи", гр.Дряново).

Приз за честна игра получи Йоан Костов ТК „Плевен 90". Наградите бяха връчени от Тодор Бешевишки зам. председател на ТК "Плевен 90" .

Финалното класиране ще се изготви на база общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте турнира до 9 и 10 г. и в поне 3 (три) от общо четирите турнира до 11 и 12 г. Класираните състезатели на първо място в крайните ранглисти ще получат възможността да участват във финалния световен турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от БФТ.