В Плевен се проведе двойков турнир по спортен бридж в памет на Панайот Узунов

В него взеха 10 двойки от Плевен, Червен Бряг и Белене

На 19 септември в град Плевен се проведе двойков турнир по спортен бридж в памет на плевенския бриджор Панайот Узунов. В него взеха 10 двойки от Плевен, Червен Бряг и Белене. Те играха общо 40 в 4 кръга по "Датска система". Първото място спечели двойката Петър Гвоздев-Валери Стоянов (Ч.Бряг), следвани от плевенските двойки Слави Алексиев-Олег Петракиев и Веселин Узунов-Пламен Балев.

Турнирът се провежда за десети път и е част от комплекс от състезания по дисциплини, които доцент полковник Панайот Узунов е практикувал, а именно футбол, хандбал, тенис, бридж, шахмат и математика, организирани от негови колеги от бившето ВНВВУ "Г.Бенковски".

Шест дена преди това пък в град Кюстендил се проведе четвъртият кръг от "Западна Лига". Той бе спечелен от отбора на “Перелик“(София). Плевенският „Найтингейл“ се класира трети и продължава да води убедително в генералното класиране.