БФМ

plevenutre.bg

Плевенски победи на BMU European Road Racing championship 2020 в Румъния

92 състезатели от България, Турция, Северна Македония и Румъния взеха участие

Завърши последният кръг на BMU European Road Racing Championship 2020. На летищен комплекс „Долна Митрополия“, град Плевен 92 състезатели от България, Турция, Северна Македония и Румъния взеха участие и в неделния ден. Близо 3000 души публика дойде, за да гледа оспорваните надпревари на живо, информират от БФМ.

SP 125: Силното представяне на Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Априля) продължи и днес, след като спечели победата и титлата за 2020-та година. Ленкова финишира с аванс от 22 секунди пред Пламен Христов (МСК Плевен, Априля) и на 31 секунди от третия Боян Петров ( МСК Плевен, Априля).

SP 300: Келеб Сатичи ( Турция, Ямаха) триумфира с първото място, благодарение на силното си представяне в 8-те състезателни обиколки. Втори и трети на подиума се качиха Димитриу Робертино (Румъния, Кавазаки) и  Омер Карпуз ( Турция,Ямаха)

F 600: Победа за Васил Кичуков ( АМСК АИТ Рейсинг тим, Ямаха). Той завърши с аванс от 9 секунди пред Павел Драганов ( МСК Екстра Форс Рейсинг, Хонда) . Трети финишира Александър Александров (МСК СВ Мото рейсинг тим, Кавазаки).

F 1000: Както вчера, така и днес силно каране от началото до края на 10-те обиколки за  Велислав Марков (МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) и Валентин Георгиев (Камикадзе рейсинг тим, Сузуки). И в неделното състезание победата беше за Марков, който заслужено се качи на първото място за награждаването. На третата позиция завърши Алекс Исмаил (СК Кранк Пауър, Ямаха).

SSP 600: Милен Георгиев (МСК СВ Мото рейсинг тим,Ямаха) победи конкурентите си и закономерно спечели титлата в този клас за годината. Втори на 24 секунди зад победителя видя карирания флаг Пламен Петров (ПСК Хела Мотор спорт, Ямаха). Трети стана Йонел Паскота (Румъния , Ямаха).

SBK 1000: Рекордна 26-та шампионска титла на България в пистовите дисциплини спечели днес  Мартин Чой (МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България, БМВ). Без проблеми Чой стигна до поредната си победа, оставяйки на втората и третата позиция в състезанието Иван Грозев (ПСК Хела Мотор Спорт, БМВ) и Димитър Митов (МК Боляри, БМВ). Двамата финишираха съответно на 5.6 и на 46.5 секунди зад Чой.

СКУТЕРИ: Първото място от надпреварата си заслужи  Алекс Иванов (МСК СВ Мото Рейсинг тим, Пиаджо) . Втори се нареди Адриан Бояджиев (МСК Плевен,Пиаджо), а трети Пламен Христов (МСК Плевен, Априля).

Неделните състезания бяха и Отборна купа на България по мотоциклетизъм на писта за 2020-та година. Шампиони станаха „СВ Мото Рейсинг тим“, на второто място е ПСК „Хела Мотор спорт“, а трети „Зед Мото“. В отборното класиране по нации за сезона на писта , първото място заслужено е за България , втори е Румъния, а трети Турция.