Берое победи Спартак в Стара Загора

Плевенчани остават само с 2 успеха и 7 поражения

Берое победи Спартак в Стара Загора с 91:79 в среща от 10 кръг на НБЛ. Възпитаниците на Александър Дяковски бяха в серия от две победи, но силна стрелба и 62% успеваемост при шутовете от далечна дистанция донесоха на "заралии" успеха в днешната среща.

Беройци бяха много мотивирани и нахъсани още в първите минути и нанесоха удара си още в първата четвърт на мача, спечелена с 33:20. До края на мача плевенчани изравниха и спечелиха третата четвърт, но силите им не стигнаха за обрат.

Димитър Маринчешки записа дабъл-дабъл от 18 точки и 13 борби. Любен Пасков се включи с 16 точки и 9 борби за Спартак. Николай Маринов наниза 12 точки, а брат му Мартин – 11.

Това е пета победа за Берое за сезона, а плевенчани остават само с 2 успеха и 7 поражения.

За Спартак се задава нова тежка визита в следващия кръг – на Балкан, на 8 януари.