Футболният Спартак загуби с 0:3 от Етър в контрола

"Виолетовите” имаха превес през целия мач

Спартак (Плевен) загуби с 0:3 от Етър (Велико Търново)  в първата си контрола от подготовката, като „виолетовите” имаха превес през целия мач.

Първата възможност бе за Спартак, но тя се оказа и единствена за гостите в мача - Христо Иванов улови удара на Да Силва. Домакините наложиха териториален превес и създадоха доста положения. В 28-ата минута Милчо Ангелов откри резултата. Той получи топката, напредна и стреля покрай вратаря.  В 75-ата минута дошлият на проби Дуде Ндонгала с красив удар удвои преднината на "болярите".  Седем минути по-късно Здравко Илиев получи хубав пас от Яни Пехливанов и вкара за 3:0.

Следващата планирана проверка за Спартак е на 22 януари срещу Локомотив (Горна Оряховица).