Обявиха имената на наградените в Националния конкурс за детска рисунка "Освобождението" - pleven.utre.bg

Обявиха имената на наградените в Националния конкурс за детска рисунка "Освобождението"

02 март 2021, 11:07 | plevenutre.bg
  • Снимка:
    plevenutre.bg

543 творби участваха в тазгодишното издание на конкурса

543 творби участваха в тазгодишното издание на националния конкурс за детска рисунка "Освобождението". Събитието се провежда за 23-ти път.

През 2021 година в конкурса участваха творби на ученици от 54 училища от 29 общини в 17 области на България. общини в 17 области на България. Това са: Бобов дол, Бургас, Варна, Велико Търново, Велинград, Видин, Враца, Горна Оряховица, Димитровград, Добрич, Златоград, Казанлък, Кюстендил, Кнежа, ловеч, монтана, Лом, Пазарджик, Перник, Полски Тръмбеш, Пловдив, Русе, с. Ценово, Област Русе, Свищов, Стара Загора, Сопот, София, Търговище и Троян.  

От Плевенска област се включиха ученици от Долна Митрополия, Кнежа и Пордим. 

Участниците от Плевен са от 12 училища – НУ „Патриарх Евтимий“, НУ „Отец Паисий“, НУ „Единство”, НУ „Христо Ботев”, ОУ „Йордан Йовков”, ОУ „Д-р Петър Берон”, ОУ „Валери Петров”, ОУ „Васил Левски”, ОУ „Св. Климент Охридски”, СУ „Иван Вазов”, СУ „Стоян Заимов“, НУИ „Панайот Пипков” и извън конкурса ДГ „Слънце” и ДГ „Юнско въстание“.

Голямата награда на конкурса „Освобождението” се  присъжда на Кристиян арнаудов – VІ б  кл. НГДЕК - Национална гимназия за древни езици и култури „Св. Константин Кирил Философ” гр. София.

Наградата на Регионален военноисторически музей - Плевен се  присъжда на Никола Кацарски – ІV Б КЛ. ОУ „Васил Левски”, Гр. Плевен.

Първа възрастова група – І – ІV клас:

Първа награда:  Петя Димитрова – ІV  кл.,  Общински детски център за  култура и изкуство, гр. Русе

Втора награда: Мария Бояджиева – І в  кл.,  ОУ „Екзарх Антим І ”,  гр. Пловдив

Трета награда:  Никол Тотева – III в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен

10 бр. Поощрителни награди І – ІV клас:

Стела Сарачилова - ІV кл.,  НУ „Единство”, гр. Плевен

Кристина Кръстева  – ІV в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен

Елеонора Ванчева – І а кл., ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен

Лил Ан Бешева – ІІ а кл.,  ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен

Александра Георгиева  – ІV в кл.,  НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен

Йоана Бозова – ІІ кл.,  НБУ „Михаил Лъкатник”, гр. Бургас

Алина Радославова – Детска арт школа „Светлик“, гр. Варна

Елица Джигова – III б кл., I ОУ „Св. Климент Охридски”, гр. Пазарджик

София Тенева – ІV б кл.,  , СУ „Стоян Заимов ”, гр. Плевен

Лъчезар Йорданов – III а кл. СУ „Емилиян Станев ”, гр. В. Търново

Втора възрастова група – V-VІІІ клас:

Първа награда:  Ванеса Кръстева – VI а кл.,  СУ „Стоян Заимов“,  гр. Плевен

Втора награда: Бурджу Рахмиева – VI кл., ОУ „Васил Априлов ”, гр. Русе

Трета награда:  Тодор Лалев – VI кл., ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен

10 бр. Поощрителни награди  V – VІІІ клас:

Любена Милкова - V а кл.,  СУ „Стоян Заимов”, гр. Плевен

Росен Димитров  – VII кл.,  СУ „Васил Априлов”, гр. Долна Митрополия

Карина Пепова – V а кл., СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Видин

Цветомира Цветанова – VII б кл., 49 ОУ „Бенито Хуарес”, гр. София

Борислава Цветкова  – V в кл.,  НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен

Петя Атанасова – VІ кл.,  ОУ „Христо Ботев”, с. Ценово, обл. Русе

Кристина Атанасова – V кл. 31 СУЧЕМ „Иван Вазов“, гр. София

СУЧЕМ - Средно училище за чужди езици и мениджмънт

Диляна Андонова – V б кл., ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен

Лора Каракацелова – V б кл., СУ „Иван Вазов ”, гр. Плевен

Гергана Божинова – V б кл., НГДЕК „Св. Константин Кирил Философ ”, гр.София

Извън конкурса, Грамоти за най-малки участници се присъждат на: децата от група „Сладурани” и  група „Мечо Пух” на Детска градина „Слънце“- град Плевен и децата от подготвителна група на ДГ „Юнско въстание”



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета