Рилски спортист не даде шанс на Спартак

Двата тима се изправиха един срещу друг в отложен мач от 23-ия кръг на НБЛ

Рилски спортист не намали темпото в НБЛ, а напротив. Лидерът и първенец за редовния сезон в НБЛ записа своята девета поредна победа и 23-та за сезона, като надви с лекота Спартак Плевен с 96:67. Самоковци имаха категорично преимущество в първите три четвърти на мача, като си заслужиха удобен аванс, който на моменти достигаше 40 точки и им позволи известно отпускане в края и комфортна победа. Те овладяха 41 борби срещу само 30 за домакините, като вкараха 52 точки от подкошието, срещу 40 за съперника.

За Спартак с 18 точки се отличи Димитър Маринчешки, а 14 – Ивко Ивков, а с 11 – Любен Пасков.

Двата тима имат още един мач преди стартиращите другата седмица плейофи, в които ще се изправят отново един срещу друг на четвъртфиналите, информира сайтът на НБЛ. В другия кръг Рилски спортист приема Берое, а Спартак Плевен ще гостува на Черноморец в търсене на 5-тата си победа този сезон.