Радослав Панталеев ще бъде част от рекламната кампания на Световното по бокс

Плевенчанинът получи сериозно признание от Международната боксова федерация АИБА

Радослав Панталеев получи сериозно признание от Международната боксова федерация АИБА. Националът ни стана част от рекламната кампания на асоциацията за Световното първенство в Белград.

Плевенчанинът е бронзов медалист от последния шампионат, който се проведе в Екатеринбург, Русия през 2019 година. Тогава той зае трето място в категория до 91 килограма. На 1/4-финалите Панталеев отстрани двукратния световен шампион Ерисланди Савон от Куба след категоричен успех с 5:0 точки. В битката за място на финала българинът отстъпи пред бъдещия златен медалист – представителя на домакините Муслим Гаджимагомедов.

Световното първенство в Белград стартира на 24 октомври. България ще бъде представена от деветима боксьори в сръбската столица. Припомняме, че за пръв път от АИБА са осигурили и награден фонд. Шампионите ще получат по 100 хиляди долара, сребърните медалисти по 50 хиляди, а бронзовите във всяка категория по 25 хиляди долара.

Съставът на България за Световното първенство: Ергюнал Себахтин 48 кг,Даниел Асенов 54 кг, Хавиер Ибаниес 57 кг, Кирил Русинов 60 кг, Венсан Киркоров 67 кг, Рами Киуан 75 кг, Кристиян Николов 80 кг, Радослав Панталеев 92 кг, Петър Белберов +92 кг