Рилецо надигра Спартак в първия мач за бронза

Оспорван мач в "Арена Самоков"

Рилски спортист победи Спартак (Плевен) с 73:66 в първия мач от серията за третото място в НБЛ.

Възпитаниците на Александър Дяковски стояха равностойно в "Арена Самоков" през първата част и на почивката резултатът беше 34:33 в полза на Рилецо. Самоковлии обаче нанесоха решаващите си удари в третата четвърт и увеличиха преднината си на 10 точки. В последните 10 минути Спартак се активизира и върна интригата, но в крайна сметка домакините взеха своето с крайното 73:66 и поведоха с 1-0 в серията.

Припомняме, че тя се играе до две победи, а следващият мач ще бъде в Плевен на 21 май от 18.00 часа. Ако се стигне до трети мач, той ще се състои на 23 май и отново ще бъде в "Арена Самоков", тъй като домакинското предимство е на странта на Рилецо.

Милован Савич наниза 17 точки за Спартак днес. С по 16 точки завърши Димитър Маринчешки, 14 добави Герасим Николов, Франсис - 8, Величкович - 7, Секулов - 4.