Финал на обръч за Невяна Владинова на Световната купа в Казан (Видео)

Плевенчанката събра сбор от 70.200 точки и зае 14-о място в многобоя

Плевенчанката Невяна Владинова се класира за финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Казан, Русия!

Владинова събра сбор от 70.200 точки и зае 14-о място в многобоя. На отделните уреди тя беше оценена със 17.500 точки на бухалки, 16.600 точки на лента, след като допусна грешки, 18.200 точки на обръч и 17.900 точки на топка. Така тя се класира сред финалистките на обръч.

Другата българка Катрин Тасева е 20-а в многобоя със сбор от 67.800 точки, след като получи 15.300 точки на бухалки, 17.500 точки на лента, 17.600 точки на обръч и 17.400 точки на топка.

И двете ни представителки започнаха много силно първата част на състезанието, като изиграха отлични съчетания на топка и обръч. Във втората част и двете допуснаха грешки, което ги лиши от доста по-предно класиране, тъй като повечето състезателки в първата десетка играха с неточности и грешки. Явно напрежението от наближаващата Олимпиада оказва влияние на всички състезателки.

Три представителки на Русия бяха безапелационни и спечелиха медалите в многобоя. Победителка е Маргарита Мамун със сбор от 77.050 точки, следвана от Яна Кудрявцева със 75.950 точки и Александра Солдатова със 75.500 точки.

В събота е надпреварата в многобоя при ансамблите с участието на България, както и финалите на отделните уреди при жените.