100 състезатели от 20 клуба влязоха в битка за медалите на летищен комплекс "Долна Митрополия"

Доминацията на Мартин Чой, Павел Драганов и Пламен Христов продължава

Доминацията на Мартин Чой, Павел Драганов и Пламен Христов в Републиканския шампионат на писта продължи и след 4 кръга, като тримата спечелиха всеки един старт от началото на сезона до момента. В състезанието на летищен комплекс "Долна Митрополия" край Плевен, което този уикенд се проведе в памет на Димитър Калчев, участваха 100 състезатели от 20 клуба, както и представители на Франция, Русия и Турция.

В Superbike Мартин Чой от МСК "Еко БМВ Моторад МС77" с БМВ поведе още в първата обиколка и до края на състезанието не допусна изненади. Втори е Иван Грозев от ПСК "Хела Мотор спорт" също с БМВ, а трети завърши Милен Георгиев от МСК "СБ Мото рейсинг тийм" с "Yamaha".

В клас SP 125 отново Пламен Христов с "Aprilia" от МСК "Плевен" не остави шанс съотборниците си Боян Петров и Димитър Христов със същите мотоциклети и е начело във временното класиране с пълен актив от точки.

При по-мощните мотоциклети - в SSP 300 втори успех постигна Арес Бенджик от Турция с "Yamaha", а след него финишираха Жулиета Апостолова от ПСК "Хела Мотор Спорт" с "Kawasaki" и Геновева Кънева от МК "Боляри"с "Yamaha".

Павел Драганов от ПСК "Хела Мотор Спорт" с "Honda", Михаил Иванов от "Еко Рейсинг БМВ Моторад България" с "Honda" и Асен Лилов от "Еко Рейсинг БМВ Моторад България" също с "Honda" повториха класирането от съботния ден в F 600.

Втори успех през уикенда и трети за сезона записа Валентин Георгиев от МСК "Камикадзе Рейсинг Тийм" със "Suzuki" в клас F 1000, който изпревари Велислав Марков от "НСА Моторспорт" с "Kawasaki" и Цветелин Пенчев от МСК "Камикадзе Рейсинг Тийм" с"Yamaha".

В клас Supersport 600 Александър Тодоров от "АИТ Рейсинг тийм" със "Suzuki" кара по-бързо от Пламен Петров от "Хела Мотор спорт" с "Yamaha" и другия състезател на "АИТ Рейсинг тийм" Васил Кичуков с "Yamaha".

В стартовете от Европейския шампионат по Супермото в класовете SM Junior 65 и 85 титлите са за състезатели от Франция и Русия. При 65-кубиковите най-бърза по трасето беше Елена Петришина от Русия с "Husqvarna", следвана от своя сънародник Алексей Гуядинов с "Husqvarna" и Божидар Иванов от СК "Киппен МХ Рейсинг тийм" с "Kawasaki". При 85-кубиковите пръв финишира Джани Каторк от Франция с КТМ, който изпревари нашите Живко Иванов от "Елхово Рейсинг клуб" с КТМ и Никола Досев от "НСА Моторспорт" с КТМ.

В SM Open над всички отново беше Майкъл Иванов от "АИТ Рейсинг тийм"с "Husqvarna", а след него се наредиха Александър Лятишев от Русия с "Honda" и Веселин Иванов от МСК "Плевен" също с "Honda".

В клас S3 победата е за Радостин Михайлов от СК "Киппен МХ Рейсинг тийм" с КТМ, а в Senior - за Александър Лятишев от Русия с "Honda".