Рилецо се наложи над Спартак убедително

Самоковци изковаха победата още в първата четвърт на двубоя

Рилски спортист не срещна особено големи проблеми и победи Спартак Плевен в своята „Арена Самоков“ с 97-73. Самоковци изковаха победата още в първата четвърт на двубоя, спечелена от тях с 31-16. През вторите десет минути играта на двата състава не се промени особено и на почивката авансът на самоковци стана 22 точки – 56-34. След почивката баскетболистите на Росен Барчовски намалиха темпото, от което се възползваха възпитаниците на Сашо Дяковски и те успяха да свалят голяма част от разликата. В последния период самоковци обаче отново затегнаха защитата и не позволиха да се стигне до изненада, спечелвайки двубоя с крайното 97–73, съобщават от сайта на самоковлии.

За победителите най-резултатен бе Тристан Кери, който вкара 22 точки. 13 отбеляза Франк Търнър, а Тони Гуджино регистрира пореден дабъл-дабъл, завървайки с 12 точки и 10 борби. Отлично включване направи и Дарин Иванов, който завърши с 10 точки. За плевенчани, които бяха без Александър Груев, дабъл-дабъл записа Димитър Маринчешки. Той приключи двубоя с 25 точки и 12 борби.